Bolesna strata punktów Olimpii Zambrów

Olimpia Zambrow Strata Punktow

W miniony weekend Olimpia Zambrów na własnym boisku podejmowała RKS Radomsko w ramach drugiej kolejki grupy spadkowej 3 ligi gr. 1. Niestety był to drugi mecz z rzędu, w którym Zambrowianie stracili punkty z wyżej notowanym rywalem, dzięki czemu walka o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej jeszcze bardziej się skomplikowała. Do rozegrania zostało jeszcze kilka spotkań, a zespół traci do bezpiecznej pozycji już 9 punktów.

Bardziej strata dwóch punktów niż zdobycie jednego

Bez dwóch zdań remis z RKS Radomsko należy rozpatrywać w kategorii straty dwóch punktów, a nie zdobycia jednego. Po dobrym początku rundy wiosennej piłkarze Olimpii Zambrów rozbudzili nadzieje swoich kibiców na utrzymanie w 3 lidze. Niestety w tym wypadku nie udało się zdobyć kompletu punktów. Mecz stał na wyrównanym poziomie, a Olimpia stworzyła sobie wystarczająco dużo sytuacji, by spróbować zgarnąć trzy oczka. Niestety w pierwszej połowie bramkę do szatni strzelił Mateusz Szela i na przerwę Olimpia schodziła przy wyniku 0:1.

W przerwie meczu musiało dojść do męskiej rozmowy motywacyjnej trenera Tomasza Kulhawika, ponieważ już w pierwszej minucie po przerwie bramkę dla Zambrowian strzelił Przemysław Jastrzębski. Do końca meczu pozostała praktycznie cała druga połowa, jednak do ostatniego gwizdka sędziego nie padła już żadna bramka. Po 23 kolejkach Olimpia Zambrów posiada na swoim koncie 19 punktów i wciąż pozostaje na 19 miejscu w lidze. Niestety strata to bezpiecznej pozycji i drużyny Concordii Elbląg wynosi już 9 punktów. W kolejnej kolejce Zambrowianie podejmą na własnym obiekcie Lechię Tomaszów Mazowiecki, do której w lidze tracą 11 punktów i która jest dwie pozycje nad strefą spadkową. Ewentualne zwycięstwo może ponownie rozbudzić nadzieje kibiców Olimpii oraz natchnąć pozytywnie zawodników do walki o utrzymanie. Mecz zostanie rozegrany 17 kwietnia o godzinie 15:00, niestety wciąż bez udziału publiczności.

Olimpia Zambrów – RKS Radomsko 1:1 (bramki: Przemysław Jastrzębski 46’ – Mateusz Szela 44’)
Skład Olimpii Zambrów: Mateusz Taudul – Bartosz Gołaszewski, Marcin Paczkowski, Paweł Łydkowski, Daniel Kraska (75′ Rafał Kalinowski), Bartosz Ciborowski, Bruno Garcia Roque, Dominik Wasiak, Przemysław Jastrzębski (85′ Mateusz Maliszewski), Monir Abdeselam El Handi (85′ Patryk Malinowski), Kamil Zalewski.