GKS Stawiski awansował do klasy okręgowej

Gks Stawiski Awans

W miniony weekend odbyły się kolejne kolejki rozgrywek podlaskiej klasy okręgowej oraz A klasy grupy 2. Najważniejsza informacją z tego weekendu w tych rozgrywkach jest oczywiście potwierdzenie awansu GKS-u Stawiski do klasy okręgowej. Drużyna ta bardzo pewnie wygrała rozgrywki A klasy grupy 2 i na kolejkę przed końcem zapewniła sobie awans. W miniony weekend grali również między innymi piłkarze KS Śniadowo w okręgówce. Zapraszamy na krótkie relacje ze spotkań.

KS Śniadowo z wyjazdowym remisem

Piłkarze KS Śniadowo rozgrywali wyjazdowe spotkanie z Pomorzanką Sejny, które odbyło się w ramach 32 kolejki klasy okręgowej. Mecz rozgrywany był w prawdziwie tropikalnych warunkach, dlatego jego tempo było dość spokojne. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów i wynikiem 0:0. Punkt zdobyty w tym meczu przez KS Śniadowo sprawia, że zespół ten ma już w dorobku 60 punktów i na dwie kolejki przed końcem zajmuje 4 miejsce w tabeli z jednym oczkiem przewagi nad Piastem Białystok i z 5 punktami straty do trzeciej Puszczy Hajnówka. Kolejny mecz KS Śniadowo rozegra 22 czerwca o 18:30 na własnym obiekcie z Bocianem Boćki. Drużyna ta zajmuje 16 miejsce w lidze, więc zdecydowanym faworytem będą piłkarze gospodarzy ze Śniadowa.

GKS Stawiski z awansem do klasy okręgowej

Zanosiło się na to od jakiegoś czasu i w końcu stało się to faktem. Zespół GKS-u Stawiski od samego początku zdominował obecny sezon klasy okręgowej grupy 2. W ostatnich tygodniach piłkarzom ze Stawisk zdarzyło się kilka potknięć, dlatego awans został potwierdzony dopiero w przedostatniej kolejce. Tym razem do awansu wystarczył wyjazdowy remis 1:1 z Włókniarzem Białystok. Po 23 kolejkach drużyna GKS-u ma na koncie 54 punkty. W ostatniej kolejce sezonu piłkarze ze Stawisk zagrają na wyjeździe z Supraślanką Supraśl. Mecz rozpocznie się 27 czerwca o godzinie 14:00. Po tym meczu piłkarze udadzą się na zasłużony odpoczynek, a następnie będą mogli przygotowywać się do nowego sezonu, już w klasie okręgowej. Gratulujemy.

Pewne zwycięstwo KOS 1984 Rutki

W ostatnich tygodniach zespół KOS 1984 Rutki grał mocno w kratkę. Tym razem w 23. kolejce piłkarze z Rutek udali się na wyjazdowy mecz z Sudovią Szudziałowo, który zakończył się pewnym zwycięstwem gości 3:0. Po tym zwycięstwie KOS 1984 Rutki ma 39 punktów w tabeli i zajmuje 5 miejsce. W ostatniej kolejce 27 czerwca o godzinie 14:00 piłkarze z Rutek zmierzą się z Pograniczem Kuźnica Białostocka. Będzie to spotkanie wyjazdowe.

Rezerwy Wissy mają jeszcze dwa mecze do rozegrania

Wissa II Szczuczyn swój mecz w przedostatniej kolejce zagra dopiero 22 czerwca o 19:00 w Kuźnicy Białostockiej, gdzie zmierzy się z Pograniczem. Rezerwy Wissy będą uskrzydlone awansem pierwszej drużyny ze Szczuczyna do 3 ligi. Po tym meczu, w ostatniej kolejce sezonu Wissa II w roli gospodarza zagra 27 czerwca o godzinie 14:00 z Biebrzą Goniądz. Obecnie piłkarze ze Szczuczyna zajmują 4 miejsce w lidze z dorobkiem 42 punktów. W przypadku zwycięstw w najbliższych meczach mogą zakończyć rozgrywki na podium.