GKS Stawiski coraz bliżej awansu. Grała A klasa grupa 2

Blizej Awansu Gks Stawiski

W środę 16 czerwca rozegrane zostały mecze zaległej 17 kolejki A klasy grupy 2, które pierwotnie zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa. To już ostatnie tygodnie zmagań na boiskach A klasy w województwie podlaskim, a znaczny krok w kierunku awansu wykonali piłkarze GKS Stawiski, którzy pokonali w wyjazdowym spotkaniu Polonię Raczki. Poniżej komplet wyników ostatniej kolejki.

GKS Stawiski blisko awansu

Kolejny ważny krok w kierunku awansu wykonał GKS Stawiski. Zespół ten zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z zawsze groźną Polonią Raczki. Wiosną zawodnikom ze Stawisk przydarzyło się już stracić sporo punktów, na szczęście tym razem wszystko poszło po ich myśli. Mecz zakończył się wyjazdowym zwycięstwem GKS-u Stawiski 2:1. Po tej kolejce zespół ten ma na swoim koncie już 50 punktów i o 6 punktów wyprzedza drugą w tabeli Biebrzę Goniądz z jednym meczem rozegranym mniej od niej. Do awansu brakuje już im tylko jednego punktu. W następnej kolejce GKS Stawiski zagra na wyjeździe z Włókniarzem Białystok. Początek meczu 20 czerwca o 17:00 i już wtedy zawodnicy ze Stawisk mogą przypieczętować swój awans.

Remis rezerw Wissy Szczuczyn z KOS 1984 Rutki

W minionej kolejce swój mecz rozegrały zespoły rezerw Wissy Szczuczyn oraz KOS 1984 Rutki, które zmierzyły się w bratobójczym pojedynku. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i zakończyło się wysokim remisem 3:3. Po tym meczu zawodnicy Wissy II zajmują 3 miejsce w lidze z dorobkiem 42 punktów i dwoma spotkaniami do rozegrania do końca sezonu, a KOS 1984 Rutki jest na 5 miejscu z 36 punktami. Zespołowi z Rutek również pozostały dwa mecze do końca rozgrywek. W kolejnej kolejce rezerwy Wissy udadzą się na wyjazdowe spotkanie z Pograniczem Kuźnica Białostocka, a mecz odbędzie się wyjątkowo we wtorek 22 czerwca o godzinie 19:00. Natomiast KOS 1984 Rutki ponownie zagra na wyjeździe i tym razem zmierzy się z Sudovią Szudziałowo. Początek tego spotkania 20 czerwca o godzinie 16:00.