GKS Stawiski traci punkty. Wyniki niższych lig

Gks Stawiski Traci Punkty

W miniony weekend zostały rozegrane kolejne kolejki klasy okręgowej oraz A klasy grupy 2 w województwie podlaskim. Na właściwe tory powrócili piłkarze KS Śniadowo w lidze okręgowej, natomiast liderujący w A klasie GKS Stawiski nieoczekiwanie stracił punkty, czym może trochę skomplikować sobie sytuacje w drodze do awansu. Zapraszamy na krótkie podsumowanie minionej kolejki w niższych ligach.

KS Śniadowo ponownie zwycięski

Zespół KS Śniadowo przed własnymi kibicami chciał zrehabilitować się za porażkę w poprzedniej kolejce. Rehabilitacja się powiodła, a piłkarze ze Śniadowa pokonali na własnym boisku drużynę Puszczy Hajnówka 2:1. Trzy punkty zdobyte w meczu z Puszczą smakują jeszcze lepiej, gdy weźmie się pod uwagę, że Puszcza najprawdopodobniej zakończy rozgrywki tego sezonu na ligowym podium. To zwycięstwo sprawia, że na trzy kolejki przed końcem zespół KS ma na swoim koncie już 59 punktów i umocnił się na 5 miejscu w lidze. Do zakończenia rozgrywek jeszcze trzy mecze, a kolejny z nich KS Śniadowo rozegra 19 czerwca o godzinie 16:00, gdy ich przeciwnikiem w wyjazdowym spotkaniu będzie Pomorzanka Sejny.

Nieoczekiwana strata punktów GKS-u Stawiski

Swoje kolejne spotkania rozegrały również zespoły, które na co dzień rywalizują w A klasie grupie 2. Tu zdecydowanym liderem rozgrywek i faworytem do awansu pozostaje zespół GKS-u Stawiski, który nieoczekiwania stracił punkty w domowym spotkaniu z Biebrzą Goniądz. Mecz zakończył się remisem 1:1. Obecnie GKS w tabeli ma 47 punktów i jeszcze cztery kolejki do rozegrania. Goniąca go Pasja Kleosin ma 42 punkty, a tuż za nią znajdują się rezerwy Wissy Szczuczyn oraz Biebrza Goniądz, które mają po 41 punktów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wszystkie te zespoły mają już tylko po 3 kolejki do rozegrania. W kolejnym meczu GKS Stawiski zagra na wyjeździe z Polonią Raczki, a mecz zostanie rozegrany 16 czerwca o godzinie 18:30.

Swoje kolejne zwycięstwo w rozgrywkach A klasy odnieśli zawodnicy Wissy II Szczuczyn, którzy tym razem w pokonanym polu zostawili Polonię Raczki. Przekonujące zwycięstwo 4:1 sprawiło, że rezerwy Wissy awansowały na 3 miejsce w lidze i tracą do liderującego GKS-u już tylko 6 punktów. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Szczuczynian w drugiej połowie tego sezonu. W kolejnym spotkaniu Wissa II zmierzy się u siebie z KOS 1984 Rutki. Początek meczu 16 czerwca o 18:30.

Ostatni z naszych reprezentantów w A klasie również odniósł zwycięstwo. Mowa tu o wspomnianym KOS 1984 Rutki, który pokonał 4:2 Supraślankę Supraśl. Piłkarze z Rutek grają ostatnio w kratkę przez co zajmują 5 miejsce w lidze z dorobkiem 35 punktów. Już za kilka dni zagrają oni wyjazdowe spotkanie z rezerwami Wissy Szczuczyn.