GKS Stawiski znowu wygrywa. Wyniki niższych lig

Nizsze Ligi Wyniki

W ostatnim tygodniu rozgrywane były spotkania niższych lig piłkarskich na Podlasiu. W klasie okręgowej zaległości spowodowane pandemię nadrabiali piłkarze KS Śniadowo, którzy rozegrali dwa spotkania. W A klasie rozegrana została kolejna seria gier, a ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze GKS Stawiski, którzy wrócili na zwycięską passę. Jak spisały się pozostałe zespoły?

Dwa zwycięstwa KS Śniadowo w kilka dni

Tak jak już wspomnieliśmy, piłkarze KS Śniadowo odrabiali straty w klasie okręgowej. W związku z tym w kilka dni musieli rozgrywać dwa spotkania. Najpierw, 12 maja na własnym obiekcie podejmowali oni zespół UM Krynki. Mecz zakończył się przekonującym zwycięstwem gospodarzy 3:1. Kilka dni później ponownie na swoim obiekcie piłkarze ze Śniadowa podejmowali zespół Hetman Tykocin. Ponownie lepiej w spotkanie wszedł KS i pewnie pokonał swoich rywali. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:0. Po tych rezultatach zespół KS zajmuje 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów i zbliżył się do ligowego podium. W kolejnej kolejce KS Śniadowo uda się na wyjazdowy mecz z Czarnymi Czarna Białostocka, czyli zespół, który w ligowej tabeli zajmuje trzecie miejsce. Mecz ten zapowiada się bardzo emocjonująco i będzie szansą na przedłużenie zwycięskiej passy graczy ze Śniadowa.

Ważne rozstrzygnięcia w A klasie grupie 2

W ostatnich dniach miały miejsce również bardzo ważne mecze w A klasie grupie 2. Po dwóch bolesnych porażkach, na zwycięskie tory powrócili piłkarze GKS-u Stawiski, którzy są liderami A klasy i głównym faworytem do awansu do ligi okręgowej. Tym razem na własnym obiekcie podejmowali oni rezerwy KS Wasilków i odnieśli pewne zwycięstwo 3:0. Po tym rezultacie GKS Stawiski ma 40 punktów w dorobku i z przewagą 7 punktów wyprzedza Pasję Kleosin. Do końca rozgrywek pozostało 7 kolejek i wydaje się, że GKS znajduje się na idealnej pozycji, by wywalczyć awans do okręgówki. Swój mecz pierwotnie 16 maja rozegrać miał również KOS 1984 Rutki, jednak spotkanie zostało przełożone i zostanie rozegrane dopiero 19 maja. W przypadku zwycięstwa, KOS 1984 Rutki zbliży się już tylko na jeden punkt do wicelidera Pasji Kleosin. W następnej kolejce dojdzie do prawdziwego hitu, gdzie GKS Stawiski na własnym obiecie podejmie zespół z Rutek. Spotkanie rozegrane zostanie 23 maja. Kolejne zwycięstwo odnieśli również piłkarze rezerw Wissy Szczuczyn, którzy na własnym obiekcie wygrali 2:0 z Włókniarzem Białystok. Po tym zwycięstwie piłkarze ze Szczuczyna zajmują 5 miejsce w lidze z dorobkiem 29 punktów i mogą włączyć się jeszcze do walki o zajęcie jednego z miejsc na ligowym podium. W kolejnej kolejce Wissa II Szczuczyn będzie pauzowała z powodu nieparzystej liczby drużyn w lidze.