Porażka Olimpii na koniec sezonu 2020/21 3 ligi

Olimpia Zambrow Koniec Sezonu 2020 21

W miniony weekend, 19 czerwca o godzinie 17:00 rozpoczęło się ostatnie spotkanie Olimpii Zambrów w tym sezonie. Było to jednocześnie pożegnanie Zambrowian z rozgrywkami 3 ligi grupy 1, ponieważ po relegacji, w następnych rozgrywkach występować oni będą w 4 lidze w województwie podlaskim. Jak poszedł piłkarzom z Zambrowa pożegnalny mecz przed własną publicznością, w którym przeciwnikiem było KS Kutno?

Dobre złego początki

Oba zespoły do tego spotkania przystępowały bez presji. Olimpia Zambrów była już pogodzona ze spadkiem, z kolei KS Kutno pewnie utrzymał się w 3 lidze na kolejny sezon. Stawką tego meczu było zatem głównie to, w jakich nastrojach piłkarze wejdą w wakacje. Zdecydowanie lepiej to spotkanie zaczęli podopieczni Tomasza Kulhawika, których na prowadzenie 1:0 wyprowadził niezawodny Kamil Zalewski, dla którego była to już 27 bramka w sezonie ligowym. Do przerwy kibice nie oglądali już kolejnych bramek, mimo bardzo wyrównanej gry. Mecz toczony był w dość spokojnym tempie, na co wpływ musiał mieć tropikalny upał i temperatura, która przekraczała 30 stopni.

Druga połowa również prowadzona była w spokojnym tempie i mogłoby się wydawać, że Zambrowianom uda się dowieźć prowadzenie do końca. Wszystko zmieniła jednak 78 minuta, kiedy do wyrównania doprowadził Jakub Świątek. W 83 minucie padła kolejna bramka dla gości, autorstwa Adriana Marciocha i to KS Kutno wyszedł na prowadzenie. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i mimo dobrego początku, Olimpia Zambrów przegrała ostatni mecz w tym sezonie 1:2. Ostatecznie w 34 kolejkach zdobyli 40 punktów i zabrakło im 7 punktów do bezpiecznego miejsca. O spadku podopiecznych Tomasza Kulhawika zdecydowanie przesądziła runda jesienne, gdzie spisywali się znacznie poniżej oczekiwań. Niestety na wiosnę nie udało się już tego odrobić. Na osłodę kibicom i piłkarzom Olimpii pozostał triumf w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Kamil Zalewski najlepszym strzelcem 3 ligi

Mimo słabego sezonu w wykonaniu Olimpii Zambrów, swój dobry czas przeżywał w ostatnich miesiącach Kamil Zalewski. Napastnik ten od wielu lat, z małą przerwą, jest filarem drużyny z Zambrowa, co podkreślił również w tym sezonie. Ostatecznie zmagania zakończył z 27 bramkami w 34 kolejkach, choć nie grał we wszystkich, między innymi z powodu pauzy za czerwoną kartkę. Identyczną liczbę bramek zgromadził Kamil Giełażyn ze Znicza Biała Piska, ale trzeba podkreślić, że Znicz, który uplasował się w górnej połowie tabeli, w lidze zagrał łącznie 35 spotkań, więc zawodnik ten miał więcej okazji do wpisania się na listę strzelców. Wielkie brawa należą się Kamilowi Zalewskiemu i życzymy mu, by nie zatrzymywał się i wciąż bił swoje rekordy strzeleckie.

Olimpia Zambrów – KS Kutno 1:2 (13’ Kamil Zalewski – 78’ Jakub Świątek, 83’ Adrian Marcioch)

Skład Olimpii: Jakub Bieliński – Przemysław Łydkowski, Adam Radecki, Mateusz Maliszewski, Daniel Kraska, Bartosz Ciborowski, Marcin Paczkowski, Adam Wyszomierski, Kacper Głowicki, Dominik Wasiak, Kamil Zalewski

Wypowiedź trenera Tomasza Kulhawika po meczu: