Zakończenie rozgrywek A klasy grupy 2

Podlaska A Klasa Grupa 2 Koniec Sezonu 2020 21

W miniony weekend odbyło się zakończenie rozgrywek A klasy grupy 2 na Podlasiu. Już wcześniej awans do wyższej klasy rozgrywkowej zapewnili sobie piłkarze GKS-u Stawiski. W ostatniej kolejce rozgrywali oni wyjazdowe spotkanie z Supraślanką Supraśl. Ponadto swoje mecze rozegrały również zespołu Wissy II Szczuczyn oraz KOS 1985 Rutki. Jak im poszło?

GKS Stawiski z remisem na koniec sezonu

Do ostatniego meczu w tym sezonie piłkarze GKS-u Stawiski mogli podejść na bardzo dużym luzie. Już wcześniej zapewnili sobie zasłużony awans do klasy okręgowej, a przez cały sezon byli prawdziwymi dominatorami rozgrywek A klasy grupy 2. Punkty zaczęli tracić dopiero pod koniec sezonu, więc przez pewien czas mogło wydawać się, że o awans będą musieli drżeć do samego końca. Na szczęście tak się nie stało. W ostatniej kolejce GKS Stawiski zremisował 1:1 wyjazdowe spotkanie z Supraślanką Supraśl. Ostatecznie sezon gracze ze Stawisk zakończyli z dorobkiem 55 punktów w 24 kolejkach i o 4 punkty wyprzedzili drugą w tabeli Pasję Kleosin.

Wissa II Szczuczyn kończy sezon na podium

Miniony sezon na podium zakończyli również piłkarze rezerw Wissy Szczuczyn. To bardzo dobry wynik, który idzie w parze ze znakomitym rezultatem pierwszej drużyny ze Szczuczyna, która wygrała 4 ligę i awansowała do 3 ligi. Rezerwy A klasę zakończyły z dorobkiem 48 punktów. Swoje dwa ostatnie mecze w sezonie Wissa II Szczuczyn wygrała bardzo pewnie. Najpierw 22 czerwca na wyjeździe wygrała ona z Pograniczem Kuźnica Białostocka. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gości 4:1. W ostatniej kolejce Wissa II podejmowała w roli gospodarza zespół Biebrzy Goniądz i był to mecz o 3 miejsce w lidze. Szczuczynianie pewnie pokonali rywali 5:0, dzięki czemu zapewnili sobie bardzo wysokie miejsce na koniec sezonu.

KOS 1984 Rutki zwycięsko kończy sezon

Zwycięstwem sezon zakończyli również piłkarze KOS 1984 Rutki. W ostatniej kolejce grali oni na wyjeździe z Pograniczem Kuźnica Białostocka, a mecz zakończył się zwycięstwem gości 4:2. Po zainkasowaniu kolejnych 3 punktów piłkarze z Rutek zakończyli sezon A klasy grupy 2 z 42 punktami na koncie i na wysokim 5 miejscu. Przez kilka tygodni wydawać się mogło, że zespół ten powalczy o pozycje na podium, jednak zadyszka w ostatnich kolejkach sprawiła, że KOS pogubił trochę punktów. Ostatecznie sezon ten piłkarze z Rutek mogą uznać za udany. Mogą w spokoju przygotowywać się do kolejnych rozgrywek.