KS Śniadowo się nie zatrzymuje. Odwołany mecz GKS-u Stawiski

Ks Sniadowo Zwyciestwo 1

Występujący w klasie okręgowej zawodnicy KS Śniadowo potwierdzili swoją znakomitą dyspozycję wiosną i odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu pokonali 5:3 zespół Jasiona Jasionówka, dzięki czemu umocnili się w tabeli na 4 miejscu. Na 5 kolejek przed końcem rozgrywek mają w dorobku 56 punktów i aż o 5 oczek wyprzedają zespół UM Krynki. Znakomita wiosna w wykonaniu zawodników ze Śniadowa to bardzo dobry prognostyk przez kolejnym sezonem, w którym być może zespół KS powalczy o coś więcej niż lokatę tuż za podium rozgrywek. W następnej kolejce KS Śniadowo ponownie uda się na wyjazdowe spotkanie, a rywalem tej drużyny będzie Rudnia Zabłudów. Zespół ten zajmuje 7 miejsce w lidze i traci do Śniadowa 13 punktów. Mecz zostanie rozegrany 9 czerwca o godzinie 18:00.

Zaskakująca pauza GKS-u Stawiski. Grała A klasa grupa 2

Liderujący w rozgrywkach A klasy grupy 2 piłkarze GKS-u Stawiski przygotowywali się do domowego pojedynku z Grabem Janówka, który jednak nie doszedł do skutku. Wszystko za sprawą tego, że piłkarze gości nie dojechali na to spotkanie. Aktualnie sprawa jest w toku i organy Podlaskiego Związku Piłki Nożnej będą decydowały o rozstrzygnięciu tego spotkania, które prawdopodobnie zakończy się przyznaniem walkowera na korzyść piłkarzy ze Stawisk, którzy są już bardzo blisko awansu do klasy okręgowej. W następnej kolejce zmierzą się oni na własnym stadionie z Biebrzą Goniądz. Mecz rozpocznie się 13 czerwca o godzinie 14:00.

W minionej kolejce pauzował również zespół KOS 1984 Rutki, jednak była to pauza przewidziana w terminarzu i spowodowana nieparzystą liczbą drużyn w rozgrywkach. W następnej kolejce piłkarze z Rutek powrócą do gry i w domowym spotkaniu zmierzą się z Supraślanką Supraśl. Początek tego meczu 12 czerwca o godzinie 15:00.

Mecz udało się rozegrać rezerwom Wissy Szczuczyn, które udały się na wyjazd do Szudziałowa, na spotkanie z tamtejszą Sudovią. Mecz był bardzo wyrównany i ostatecznie zakończył się zwycięstwem Szczuczynian 3:2, którzy ponownie potwierdzili swoją znakomitą dyspozycję. Po tym zwycięstwie Wissa II awansowała na 4 miejsce w tabeli A klasy grupy 2 z dorobkiem 38 punktów. W następnej kolejce rezerwy Wissy w roli gospodarza zmierzą się z Polonią Raczki. Spotkanie rozegrane zostanie 13 czerwca o godzinie 18:00. Dla Szczuczynian jednak priorytetem pozostaje awans pierwszej drużyny do 3 ligi, który w tym momencie wydaje się być na wyciągnięcie ręki.