KS Śniadowo wygrywa. GKS Stawiski bliżej okręgówki

Nizsze Ligi Wygrane Mecze

W miniony weekend rozegrane zostały mecze niższych klas rozgrywkowych piłki nożnej w województwie podlaskim, w tym między innymi liga okręgowa, w której występuje KS Śniadowo oraz A Klasa grupa 2 z kilkoma reprezentantami naszego regionu. Warto sprawdzić, jak im poszło.

KS Śniadowo umocnił się na 4 miejscu

Zespół KS Śniadowo swój mecz rozgrywał na wyjeździe, a rywalem tej drużyny była Kora Korycin. Piłkarze ze Śniadowa potwierdzili w tym meczu swoją dyspozycję i pokonali niżej notowanego przeciwnika 3:1. Dzięki temu wciąż utrzymują wysokie 4 miejsce w lidze i mają w dorobku już 50 punktów. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze 7 kolejek i zespół KS Śniadowo powinien spokojnie zająć miejsce w górnej połowie tabeli. A następnej kolejce zawodników ze Śniadowa znów czeka wyjazd, a tym razem ich przeciwnikiem będzie Jasion Jasionówka. Spotkanie zostanie rozegrane 6 czerwca.

GKS Stawiski coraz bliżej klasy okręgowej.

Do końca rozgrywek podlaskiej A klasy grupy 2 pozostało już tylko 5 kolejek, a GKS Stawiski wciąż utrzymuje bezpieczną przewagą nad drugą w tabeli Pasją Kleosin. W tym momencie to 7 punktów. W ostatniej kolejce GKS Stawiski pokonał na wyjeździe Jastrząb Knyszyn. Mecz zakończył się wynikiem 4:1. Jeszcze kilka kolejek temu można było mieć wątpliwości co do formy graczy ze Stawisk, którzy przegrali dwa spotkania z rzędu, jednak ponownie wrócili na właściwe tory i pewnie zmierzają do podlaskiej okręgówki. W kolejnej kolejce, która będzie odrabianiem zaległości, zawodnicy GKS będą pauzowali, a za tydzień zmierzą się u siebie z Grabem Janówka.

Swój mecz minionej kolejce rozgrywał również KOS 1984 Rutki, który wiosnę zaczął bardzo dobrze. Niestety ostatnio dobra passa opuściła piłkarzy z Rutek, którzy tym razem ulegli na własnym stadionie Włókniarzowi Białystok 1:4. Po tym wyniku spadli na 4 miejsce w lidze, a punktowo dogoniły ich rezerwy Wissy Szczuczyn. W środku tygodnia KOS podejmie na własnym boisku Polonia Raczki, a za tydzień będzie pauzował.

W dobrej formie są ostatnio rezerwy Wissy Szczuczyn, które mają już w dorobku 32 punkty i zrównały się w tabeli z KOS 1984 Rutki. Tym razem Szczuczynianie nie dali żadnych szans Supraślance Supraśl, którą pokonali 4:1. W środku tygodnia podejmą na własnym boisku wicelidera z Kleosina, czyli Pasję i będzie to bardzo ważny mecz dla układu ligowej tabeli. Za tydzień Wissa II Szczuczyn zagra na wyjeździe z Sudovią Szudziałowo. Trzymamy kciuki za występy naszych reprezentantów na szczeblu A klasy i pewnie już niedługo GKS-u Stawiski w okręgówce. Dla zawodników ze Szczuczyna priorytetem pozostaje awans pierwszej drużyny do 3 ligi.