Za nami II runda Okręgowego Pucharu Polski. Kto awansował do 1/16 rozgrywek?

Okregowy Puchar Polski II Runda

W środę 29 września odbyły się mecze II rundy Okręgowego Pucharu Polski w województwie podlaskim. To etap, na którym do gry wkroczyli zespoły z klasy okręgowej, które były stawiane w roli faworytów w spotkaniach z niżej notowanymi drużynami. Czy zawsze okazywali się lepsi? Zapraszamy na podsumowanie występów naszych lokalnych drużyn na tym etapie rozgrywek oraz do zapoznania się z pozostałymi wynikami. 

Jak poszło naszym lokalnym zespołom?

Ze zmiennym szczęściem do rywalizacji przystąpiły drużyny, które na co dzień występują w klasie okręgowej. Lider tej ligi, KS Śniadowo, udał się na wyjazdowy mecz z Puszczą Hajnówka i niestety musiał uznać wyższość rywali. Mecz zakończył się porażką graczy ze Śniadowa 1:2. W lepszych nastrojach są gracze GKS Stawiski, którzy na własnym boisku pokonali 6:4 Piasta Białystok i awansowali do 1/16 rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski. 

Do kolejnej rundy awansowały również rezerwy Wissy Szczuczyn, które pokonały faworyzowaną Spartę Augustów 1:0, a także rezerwy ŁKS-u 1926 Łomża. Gracze z Łomży wygrali na wyjeździe z innym zespołem z regionu – Biel Jeziorko, a kibice mogli oglądać grad bramek. Ostatecznie było 6:3 dla ŁKS-u 1926 II Łomża. To komplet wyników naszych lokalnych drużyn w II rundzie Okręgowego Pucharu Polski. W 1/16 rozgrywek zobaczymy GKS Stawiski, ŁKS 1926 II Łomża oraz Wissę II Szczuczyn. Na tym etapie do rywalizacji przystąpią również zespoły, które na co dzień występują w rozgrywkach 3 i 4 ligi. Mecze 1/16 zaplanowano wstępnie na 20 października. 

Komplet wyników II rundy 

Poniżej przedstawiamy komplet wyników II rundy Okręgowego Pucharu Polski. Zwycięzcy tych spotkań awansowali do 1/16: 

GKS Stawiski – Piast Białystok 6:4

Wissa II Szczuczyn – Sparta Augustów 1:0

Pomorzanka Sejny – Sokół 1946 Sokółka 4:2

Biebrza Goniądz – UM Krynki 5:6 po dogrywce. 

Biel Jeziorko – ŁKS 1926 II Łomża 3:6

Polonia Raczki – Verta Suwałki 2:3

Wigry II Suwałki – Dąb Dąbrowa Białostocka 3:0

OSP Czyżew – Rudnia Zabłudów 2:5

Puszcza Hajnówka – KS Śniadowo 2:1

Tur II Bielsk Podlaski – GKS Gródek 2:0

Lambada Choroszcz – Orlęta Czyżew 1:7

Turośnianka Turośń Kościelna – Pasja Kleosin 1:2

Hetman Tykocin – MKS Mielnik wynik nieznany

Iskra Narew – Pogoń Łapy 3:0 (walkower bez gry)