Olimpia Zambrów wygrała z Concordia Elbląg

Olimpia Zambrow Concordia Elblag

W sobotę 1 maja Olimpia Zambrów na własnym obiekcie w ramach 27 kolejki 3 ligi gr 1 podejmowała Concordię Elbląg. Zespół popularnych „Słoników” z Elbląga przed tym spotkaniem zajmował pozycję przed Olimpią w ligowej tabeli, jednak miał już 9 punktów przewagi na nią. Olimpia Zambrów ma coraz mniejsze szanse na pozostanie na tym szczeblu rozgrywek na kolejny sezon, ale póki piłka w grze, to wszystko jest możliwe. Spotkaniem z Concordią, Olimpia rozpoczęła serię trzech domowych spotkań, w których koniecznie musi zdobyć komplet 9 punktów. Pierwsze 3 zdobyto już w sobotę po zwycięstwie nad Concordią.

Wyjątkowe chwile dla Piotra Czaplińskiego

Zanim rozległ się pierwszy gwizdek sędziego spotkania Olimpii Zambrów z Concordią Elbląg, odbyła się mała ceremonia. Wieloletni bramkarz Zambrowian – Piotr Czapliński, otrzymał z rąk władz klubu pamiątkową koszulkę z liczbą 234, czyli liczbą występów Czaplińskiego w barwach Olimpii. Zarząd klubu reprezentowali Prezes Cezary Kulesza oraz Wiceprezes Zbigniew Dowlaszewicz. Po tej krótkiej ceremonii mecz można było oficjalnie rozpocząć.

Kamil Zalewski poprowadził Zambrowian do zwycięstwa

Po pauzie za czerwoną kartkę do gry powrócił najlepszy strzelec Olimpii Zambrów, czyli Kamil Zalewski. Była to doskonała informacja dla podopiecznych Tomasza Kulhawika. Już w pierwszej minucie to właśnie Zalewski wyprowadził Zambrowian na prowadzenie 1:0. Zdecydowanie zadziałał tu głód gry. To co godne podkreślenia to fakt, że bramka ta padła już w 9 sekundzie meczu. Wynik taki utrzymywał się praktycznie do końca spotkania, choć obie drużyny aktywnie szukały swojej szansy na bramki. Warto docenić to, jak aktywnie i pewnie bronili piłkarze Tomasza Kulhawika i mówimy tu nie tylko o linie defensywy, ale o wszystkich formacjach zespołu. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego swoją kolejną bramkę strzelił Kamil Zalewski, który wyprowadził Olimpię na prowadzenie 2:0. Do końca gry pozostały wówczas 3 minuty oraz ewentualny czas doliczony przez sędziego, więc praktycznie pewne było, że Zambrowianie nie wypuszczą już tych punktów. Honorową bramkę dla gości w czwartej minucie doliczonego czasu gry strzelił Niels Willems.

Po tym zwycięstwie Olimpia wciąż zajmuje 19 miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Do bezpiecznej 15 lokaty w lidze Zambrowianie tracą aż 9 punktów na 7 kolejek przed końcem rozgrywek. Wiara czyni cuda i wierzymy, że Olimpia powalczy jeszcze o utrzymanie. W kolejnej kolejce w sobotę 8 maja Zambrowianie zagrają u siebie z Ursusem Warszawa, czyli drużyną, do której tracą właśnie 9 punktów. Najbliższy mecz będzie szansą na to, by zbliżyć się do bezpiecznych miejsc w ligowej tabeli.

Olimpia Zambrów – Concordia Elbląg 2:1 (1’, 87’ Zalewski – 90’ Wilems)

Skład Olimpii Zambrów: Mateusz Taudul – Adam Wyszomierski, Bartosz Gołaszewski, Paweł Łydkowski, Daniel Kraska (63′ Rafał Kalinowski), Bartosz Ciborowski (71′ Kacper Głowicki), Patryk Malinowski, Shun Shibata, Monir Abdeselam El Handi, Paweł Tomkiewicz (78′ Dominik Wasiak), Kamil Zalewski

Z KS Michałowo w półfinale Pucharu Polski na szczeblu województwa

Zanim Zambrowianie przystąpią do kolejnych ligowych zmagań, już w środę 5 maja udadzą się do Michałowa na mecz półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski w okręgu Podlaskim. Ich przeciwnikiem będzie tamtejszy KS Michałowo, który obecnie występuje w Keeza 4 lidze. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:15. W jednej z wcześniejszych rund KS Michałowo wyeliminował już jednego trzecioligowca – Ruch Wysokie Mazowieckie. Środowy mecz to ogromna szansa na awans Olimpii do wielkiego finału.