Gorzkie zwycięstwo Olimpii Zambrów

Olimpia Zambrow Gorzkie Zwyciestwo

W miniony weekend Olimpia Zambrów podejmowała na własnym boisku najsłabszy w trzecioligowej stawce KS Wasilków. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli Zambrowianie. Warto podkreślić, że mecz ten rozgrywany był w obecności ograniczonej liczby kibiców, którzy mogli wejść na obiekt pod warunkiem zachowania wszystkich norm bezpieczeństwa. W obecności swoich sympatyków piłkarze Olimpii pewnie pokonali rywali 3:0, choć samo zwycięstwo niewiele zmienia w ich sytuacji w ligowej tabeli. Już w kolejnej kolejce mogą przesądzić swój los i spaść oficjalnie do 4 ligi.

Dobry początek Olimpii

W mecz dużo lepiej weszli piłkarze Olimpii Zambrów, którzy od początku narzucili swój styl gry i własne tempo. Efektem tego była bramka niezawodnego Kamila Zalewskiego w 20 minucie. Gol ten ustawił mecz, który później wciąż toczony był pod zdecydowane dyktando podopiecznych trenera Tomasza Kulhawika. Piłkarze z Zambrowa na kolejne bramki kazali jednak kibicom trochę poczekać. Kolejne trafienie znów było autorstwa Kamila Zalewskiego, który podwyższył prowadzenie gospodarzy w 76 minucie. Dla Kamila było to już 22. ligowe trafienie w tym sezonie, dzięki czemu jest liderem strzelców rozgrywek 3 ligi grupy 1. Wynik na 3:0 w 84 minucie ustalił Daniel Kraska. Po tym meczu

Olimpia Zambrów wciąż zajmuje 19 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 28 punktów. Do bezpiecznej pozycji tracą 12 punktów na 5 kolejek przed końcem, więc los zespołu wydaje się być przesądzony. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie Zambrowianie będą musieli walczyć o powrót na szczebel trzeciej ligi. Ostatnie mecze będą szansą na godne pożegnanie się z rozgrywkami oraz na zapewnienie choć odrobiny radości swoim kibicom. To też doskonała okazja dla młodych zawodników oraz trenera Kulhawika, aby zrobić dobry przegląd obecnej kadry pod kątem budowania zespołu na przyszłe rozgrywki. W następnej kolejce, 22 maja, piłkarze Olimpii Zambrów udadzą się na wyjazdowy mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Olimpia Zambrów – KS Wasilków 3:0 (20’, 76’ Kamil Zalewski, 84’ Daniel Kraska)

Skład Olimpii: Jakub Bieliński – Shun Shibata, Bartosz Ciborowski (68′ Bruno Garcia Roque), Kacper Głowicki (78′ Dominik Wasiak), Kamil Zalewski, Marcin Paczkowski, Przemysław Jastrzębski (k) (60’ Daniel Kraska), Patryk Malinowski, Adam Radecki, Rafał Kalinowski (68′ Monir Abdeselam El Handi), Paweł Łydkowski.

Przygotowania do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski

Przed Olimpią Zambrów jeszcze najważniejszy mecz tego sezonu. W obliczu niemal pewnego spadku do 4 ligi, kluczowym dla piłkarzy z Zambrowa może być finał Wojewódzkiego Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 19 maja na stadionie w Hajnówce. Przeciwnikiem Zambrowian będą rezerwy Jagiellonii Białystok, które w tym sezonie plasują się w czołówce 3 ligi. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 17:00 i jest to wyjątkowa okazja do zdobycia prestiżowego trofeum przez Olimpię Zambrów oraz awansu na poziom centralny Pucharu Polski w kolejnym sezonie.

Ponadto do końca sezonu Olimpia Zambrów rozegra jeszcze 5 spotkań w 3 lidze. Będą to między innymi dwa wyjazdowe mecze z Ruchem Wysokie Mazowieckie i z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Na własnym obiekcie, do końca rozgrywek, zespół z Zambrowa podejmie jeszcze Pelikana Łowicz, Huragan Morąg oraz KS Kutno. Najbliższe kolejki będą doskonałą okazją do tego, by Olimpia pozostawiła po sobie dobre wrażenie na pożegnanie z 3 ligą, a Kamil Zalewski będzie miał okazję powalczyć o tytuł najskuteczniejszego strzelca tych rozgrywek.