Olimpię Zambrów czeka spadek?

Olimpia Zambrow Spadek

W niedzielę 25 kwietnia piłkarze Olimpii Zambrów w ramach 26 kolejki 3 ligi grupy 1 wybrali się na wyjazdowe spotkanie do Radomia, gdzie rywalem była miejscowa Broń. Ta kolejka była jednocześnie 5 kolejką grupy spadkowej, gdzie Olimpia do ostatniej kolejki chciała rywalizować o utrzymanie. Do końca sezonu pozostało już tylko 8 spotkań, czyli teoretycznie 24 punkty, które można podnieść z zielonej murawy. Mecz z Bronią Radom był meczem, w którym Zambrowianie koniecznie musieli zapunktować, żeby utrzymać swoje szanse na utrzymanie w 3 lidze.

Klasyczny mecz o być albo nie być

Już przed meczem nie można było podważyć wagi spotkania pomiędzy Bronią Radom oraz Olimpią Zambrów. Oba zespołu są bardzo zaangażowane w walkę o utrzymanie na szczeblu 3 ligi, a każdy punkt jest wówczas na wagę złota. Do meczu w zdecydowanie lepszej sytuacji przystępowali gospodarze, którzy mieli 30 punktów w tabeli i o 8 punktów wyprzedzali Olimpię. Mimo to wciąż pozostawali w strefie spadkowej. Pierwsza połowa to typowa wymiana ciosów, w których zdecydowanie skuteczniejsi byli gospodarze. W 38 minucie bramkę dla Broni strzelił Michał Wrześniewski i to piłkarze z Radomia schodzili na przerwę z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie mimo wymiany ciosów, nie padła już żadna bramka. Piłkarze Borni Radom byli bardzo podrażnieni po domowej porażce ze stołecznym Ursusem. Tym razem stanęli na wysokości zadania, jednak wciąż pozostają w strefie spadkowej. Ten wynik mocno skomplikował sytuację Olimpii Zambrów, która po 26 kolejkach ma koncie tylko 22 punktów i do bezpiecznej pozycji traci już 11 oczek. W perspektywie 8 pozostałych do końca kolejek, sytuacja podopiecznych Tomasza Kulhawika mocno się skomplikowała. Oczywiście teoretycznie zespół Olimpii Zambrów ma wciąż szansę na utrzymanie w 3 lidze, jednak w praktyce może to okazać się bardzo trudne. Warto podkreślić, że do tego spotkania zespół z Zambrowa przystępował bez swojego najlepszego strzelca, czyli Kamila Zalewskiego, który pauzował po otrzymaniu czerwonej kartki w poprzedniej kolejce. W kolejnym meczu Olimpia Zambrów na własnym obiekcie zespół Concordii Elbląg. Mecz zostanie rozegrany 1 maja o godzinie 15:00.

Broń Radom – Olimpia Zambrów 1:0 (38’ Wrzesiński)

Skład Olimpii Zambrów: Mateusz Taudul – Bartosz Gołaszewski, Bruno Garcia Roque, Paweł Łydkowski, Monir Abdeselam El Handi, Bartosz Ciborowski, Shun Shibata, Kacper Głowicki (72′ Dominik Wasiak), Daniel Kraska (72′ Rafał Kalinowski), Mariusz Wierzbowski (61′ Mateusz Maliszewski), Paweł Tomkiewicz.