Olimpia Zambrów wciąż zachowuje matematyczne szanse na utrzymanie

Olimpia Zamborw Szanse Na Utrzymanie

W miniony weekend odbyła się 32 kolejka 3 ligi grupy 1, w której Olimpia Zambrów rozegrała wyjazdowy mecz z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Przed tą kolejką wydawało się, że będzie to mecz, po którym piłkarze z Zambrowa przypieczętują swój los i oficjalnie spadną do niższej klasy rozgrywkowej, jednak dzięki zwycięstwu i korzystnemu układowi innych spotkań, wciąż pozostają w grze i mają matematyczne szanse na utrzymanie. Na 3 kolejki przez końcem tracą do bezpiecznej lokaty 7 punktów. Jak poszło im w wyjazdowym meczu w Aleksandrowie Łódzkim?

Bardzo ważne zwycięstwo Olimpii

Ostatni mecz Olimpii Zambrów miał bardzo duży ciężar gatunkowy. Piłkarze musieli mieć z tyłu głów fakt, że w przypadku złego wyniku lub niekorzystnego układu innych spotkań, spadają z ligi. Nerwy widać było na boisku, gdzie zmierzyły się ze sobą dwa zespoły, aktywnie walczące o pozostanie w lidze. Zdecydowanie większe szanse daje się na to Sokołowi, który przed tą kolejką miał aż 10 punktów przewagi nad Zambrowianami. Mecz jednak był bardzo wyrównany, a w przeciągu 90-ciu minut padła tylko jedna bramka, choć oba zespołu miały sytuacje do tego, by przechylić szalę zwycięstwa na swoja stroną i zdobyć po kilka bramek. Bardzo dużą skutecznością popisywali się bramkarze obu zespołów.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis i wszystko rozstrzygnęło się w drugiej połowie meczu. Bramkę na wagę trzech punktów dla Olimpii strzelił Rafał Kalinowski, który do siatki rywali trafił w 63 minucie gry. Więcej bramek już nie padło, a po tym zwycięstwie podopieczni Tomasza Kulhawika mają na swoim koncie 34 punkty i zajmuje 19. miejsce w lidze. Do bezpiecznej lokaty, którą właśnie zajmuje Sokół Aleksandrów Łódzki, tracą aż 7 punktów. Dla układu tabeli bardzo ważna będzie kolejna seria gier. W niej Olimpia Zambrów zmierzy się na własnym obiekcie z Pelikanem Łowicz, który zajmuje 13. miejsce w lidze i wciąż musi walczyć o utrzymanie. Nad strefą spadkową ma tylko 3 punkty przewagi. To może być kolejny pasjonujący mecz i wierzymy, że Zambrowianie ponownie wyjdą z tej rywalizacji zwycięsko. Mecz odbędzie się w Zambrowie 5 czerwca o godzinie 15:00 i będzie mógł odbyć się z udziałem ograniczonej liczby kibiców. 

Sokół Aleksandrów Łódzki – Olimpia Zambrów 0:1 (63’ Rafał Kalinowski)

Skład Olimpii Zambrów: Mateusz Taudul – Adam Wyszomierski (84′ Adam Radecki), Marcin Paczkowski, Mateusz Maliszewski, Daniel Kraska, Bartosz Ciborowski, Patryk Malinowski, Shun Shibata, Kacper Głowicki (90+3′ Bartosz Gołaszewski), Rafał Kalinowski (80′ Dominik Wasiak), Kamil Zalewski