Olimpia Zambrów z Wojewódzkim Pucharem Polski

Olimpia Zambrow Wojewodzki Puchar Polski

Olimpia Zambrów odniosła bardzo duży sukces i wygrała Wojewódzki Puchar Polski w okręgu podlaskim. W wielkim finale, który rozegrany został w środę 19 maja w Hajnówce, zawodnicy z Zambrowa pewnie pokonali faworyzowane rezerwy ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Mecz od początku do końca stał pod znakiem przewagi Olimpii Zambrów, która ostatecznie wygrała 3:1, a najlepszym zawodnikiem spotkania został Kamil Zalewski, który strzelił trzy bramki. Zambrowianie dzięki temu zwycięstwu wygrali nagrodę w wysokości 40 000 złotych oraz w następnym sezonie zagra na szczeblu centralnym w I rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Pewne zwycięstwo Olimpii Zambrów

Dla graczy Olimpii Zambrów i jej kibiców ten sezon musi mieć słodko-gorzki smak. Z jednej strony spadają oni z 3 ligi grupy 1 i w kolejnym sezonie będą walczyli o powrót i wygranie 4 ligi w województwie podlaskim. Z drugiej strony, po raz drugi z rzędu awansowali oni do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. W zeszłym sezonie musieli jeszcze uznać wyższość Ruchu Wysokie Mazowieckie, jednak tym razem to oni po końcowym gwizdku podnieśli puchar i zawieźli go do Zambrowa. To zdecydowanie ta słodka część tego sezonu i nie możemy doczekać się występów Zambrowian na szczeblu centralnym Pucharu Polski. Kto wie, być może do Zambrowa zawita jakaś uznana polska marka.

Mecz z rezerwami Jagiellonii rozpoczął się nie pomyśli Zambrowian, którzy bramkę na 0:1 stracili w 21 minucie, a jej autorem był Maciej Twarowski. Na szczęście sytuacja ta nie podłamała podopiecznych Tomasza Kulhawika, którzy bardzo szybko odpowiedzieli groźnymi akcjami. Najpierw w 34 minucie Kamil Zalewski doprowadził do remisu, a siedem minut później wyprowadził swoich kolegów na prowadzenie. W drugiej połowie, najlepszy zawodnik tego meczu i najlepszy strzelec Olimpii w tym sezonie, skompletował hattricka. Od 68 minuty na tablicy wyników widniał wynik 3:1 i do końca spotkania nie uległ już zmianie. To Olimpia Zambrów zdobyła trofeum. Teraz czas na zasłużone, choć krótkie świętowanie, bo już w najbliższy weekend zagrają wyjazdowe spotkanie z Ruchem Wysokie Mazowieckie w ramach 31 kolejki 3 ligi grupy 1 i będą mieli szanse na rewanż za zeszłoroczny finał Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Jagiellonia II Białystok – Olimpia Zambrów 1:3 (21’ Twarowski – 34’, 41’, 68’ Zalewski)

Skład Olimpii Zambrów: Mateusz Taudul – Adam Radecki, Marcin Paczkowski, Paweł Łydkowski, Przemysław Jastrzębski (83′ Monir Abdeselam El Handi), Bartosz Ciborowski, Patryk Malinowski, Shun Shibata, Kacper Głowicki (90′ Bruno Garcia Roque), Rafał Kalinowski (67′ Daniel Kraska), Kamil Zalewski (90+3′ Dominik Wasiak).