Mecz Orzeł Kolno – Olimpia Zambrów zweryfikowany jako walkower na korzyść Kolnian

Orzel Kolno Olimpia Zambrow Walkower

Na początku października rozegrane zostało spotkanie Orzeł Kolno – Olimpia Zambrów, które odbywało się w ramach 8 kolejki 4 ligi. Na boisku lepsi okazali się goście, którzy pewnie wygrali 4:1. Wynik ten został jednak zweryfikowany i Wydział Gier i Ewidencji Podlaskiego Związku Piłki Nożnej zmienił go na walkower 3:0 na korzyść gospodarzy. Dlaczego?

Gra nieuprawnionego zawodnika przyczyną walkowera

O walkowerze na korzyść Orła Kolno przesądziła gra Bartosza Ciborowskiego w barwach Olimpii Zambrów. Zawodnik ten nie powinien wziąć udziału w meczu ligowym, ponieważ po meczu Pucharu Polski z GKS Katowice, został on ukarany czerwoną kartką. Kara ta powinna obowiązywać w rozgrywkach ligowych. Niestety władze oraz sztab szkoleniowy klubu z Zambrowa to przeoczyli i zawodnik ten wystąpił w Kolnie. 

Efektem zmiany wyniku, jest również zmiana sytuacji w ligowej tabeli. Olimpia Zambrów wciąż pozostaje liderem rozgrywek, jednak ma obecnie 27 punktów w 10 meczach i tylko lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Ruch Wysokie Mazowieckie. Przyznany walkower wpływa również znacznie na pozycję Orła Kolno w ligowej hierarchii. Drużyna ta wydostała się z 15 miejsca i obecnie zajmuje 13 lokatę na 16 drużyn. Dzięki walkowerowi, Kolnianie mają 8 punktów. 

Następna kolejka już w weekend

Następna kolejka 4 ligi rozegrana zostanie w najbliższy weekend. Przypomnijmy, że Olimpia Zambrów zagra u siebie z niepokonanym do tej pory KS Michałowo (8 zwycięstw, 2 remisy), który zajmuje 3 miejsce w lidze i traci tylko punkt do lidera. Będzie to okazja do rewanżu dla Zambrowian, którzy w środku tygodnia dość nieoczekiwanie przegrali z drużyną z Michałowa 1:4 w 1/16 Okręgowego Pucharu Polski. 

Orzeł Kolno swój mecz w rozgrywkach pucharowych rozegra dopiero 11 listopada. W najbliższej kolejce piłkarze z Kolna zagrają na wyjeździe z Promieniem Mońki. Promień zajmuje obecnie jedno miejsce za Orłem w ligowej tabeli i ma w dorobku tyle samo punktów. To sprawia, że będzie to bardzo ważny mecz w kontekście walki Orła Kolno o utrzymanie w rozgrywkach 4 ligi.