Ruszają niższe ligi piłkarskie – co słychać u lokalnych drużyn?

5 Liga Pilka Nozna

Ruszają  rozgrywki niższych lig w województwie podlaskim. Nasz region posiada jednego przedstawiciela w klasie okręgowej (V liga) oraz trzech reprezentantów w podlaskiej A klasie w grupie II. Postanowiliśmy sprawdzić co u nich słychać oraz ocenić ich potencjalne szanse na osiągnięcie sukcesów w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. Ten sezon piłkarski jest obarczony wieloma nieprzewidzianymi przeszkodami związanymi z pandemią koronawirusa, jednak mimo wszystko nasi sportowcy wciąż dostarczają nam wielu emocji na szczeblu lokalnym, dlatego warto im kibicować.

O co powalczy KS Śniadowo w okręgówce?

W klasie okręgowej nasz region reprezentuje zespół KS Śniadowo, który po rundzie jesiennej zajmuje wysokie 6 miejsce w lidze (na 18 zespołów). Wydaje się, że runda wiosenna będzie spokojnym dograniem sezonu do końca, choć oczywiście jeżeli piłka w grze to wszystko jest możliwe. Na starcie rozgrywek zespołowi z naszego regionu nie grozi awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ponieważ strata do lidera, czyli zespołu KS Grabówka, wynosi aż 18 punktów. Jednocześnie powinniśmy być spokojni o utrzymanie zespołu na tym szczeblu rozgrywkowym, ponieważ nas przedostatnią w tabeli Korą Korycin zespól KS Śniadowo ma 15 punktów, co wydaje się trudne do odrobienia w perspektywie kolejek, które zostały do końca.

W trakcie przygotowań do rundy wiosennej zespół KS Śniadowo rozegrał 9 meczów kontrolnych, z czego aż 6 zakończyło się zwycięstwem, a poniesiona została tylko 1 porażka co może napawać optymizmem. Na uwagę zasługują przede wszystkimi okazałe zwycięstwa 5:1 z Orłem Kolno oraz 8:0 z Mazurem Pisz. W pierwszej kolejce po powrocie do grania w A klasie 14 marca zespól KS Śniadowo podejmował na własnym boisku zespół Piast Białystok. Mecz zakończył się zwycięstwem KS Śniadowo 5:3, dzięki czemu zespół umocnił się na 6 pozycji w tabeli. Bramki dla drużyny zdobyli Mleczek (dwie), K. Żebrowski, Zalewski oraz G. Żebrowski. Obecnie strata do podium to już tylko 3 punkty i kto wie, czy zespól ze Śniadowa aktywnie nie powalczy o ukończenie rozgrywek klasy okręgowej w sezonie 2020/2021 na miejscu na podium. W następną niedzielę na wyjeździe zespół KS Śniadowo zmierzy się z Orlętami Czyżew, które zajmują 4 pozycję w lidze.

O co pograją w grupie 2 klasy A?

W weekend 27-28 marca swoje rozgrywki wznowi również 2 grupa podlaskiej A klasy. W tych rozgrywkach występują 3 lokalne zespoły, na których sytuacje warto zwrócić uwagę. Warto zacząć od GKS Stawiski, czyli zespołu zdecydowanego lidera rozgrywek. Na półmetku zmagań zespół ze Stawisk posiada aż 10 punktów przewagi nad wiceliderem rozgrywek, czyli zespołem Pasji Kleosin. Ten wynik sprawia, że z optymizmem możemy patrzeć na najbliższe 12 kolejek rundy wiosennej, w której zdecydowanym faworytem do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej będzie GKS Stawiski. Zespól wznowił przygotowania do rozgrywek już 14 stycznia, a pięć planowanych gier kontrolnych ma optymalnie przygotować zespół do walki o awans.

Trochę inne, choć wciąż spokojne, nastroje panują u dwóch pozostałych drużyn z naszego regionu, które występują w tych rozgrywkach. KOS 1984 Rutki oraz Wissa II Szczuczyn są sąsiadami w tabeli i zajmują kolejno 7 i 8 miejsce na 13 zespołów. To sprawia, że te zespoły powinny spokojnie dograć rozgrywki do końca oraz przygotowywać się do udziału w kolejnym sezonie, w którym być może powalczą o coś więcej. W tabeli panuje spory ścisk, więc niewykluczone, że w rundzie wiosennej oba zespoły powalczą nawet o awans na podium rozgrywek 2020/2021 w A klasie. Straty 2 i 5 punktów do drugiego miejsca są do odrobienia w ciągu najbliższych 12 kolejek. Nie zapominajmy również o tym, że głównym zadaniem zespołu rezerw Wissy Szczuczyn jest przygotowanie kolejnych zawodników do występu w pierwszej drużynie, która cały czas walczy o awans do 3 ligi. W tym momencie pierwszy zespól Wissy Szczuczyn zajmuje 2 miejsce w IV lidze ze stratą 3 punktów do lidera.

O zmaganiach w niższych ligach będziemy informować Państwa na bieżąco. Trzymamy kciuki za sukcesy sportowe i dobry start rundy wiosennej w wykonaniu drużyn KS Śniadowo, GKS Stawiski, KOS 1984 Rutki oraz rezerw Wissy Szczuczyn.