Przez wiele miesięcy wisiało to na włosku, a piłkarze Olimpii Zambrów próbowali uniknąć najgorszego. Niestety po wielu tygodniach walki i emocji, przypieczętowali swój los i oficjalnie spadli z rozgrywek 3 ligi grupy 1. W przyszłym sezonie Olimpia Zambrów rywalizować będzie na boiskach podlaskiej 4 ligi, walcząc o powrót do wyższej klasy rozgrywek. Spadek Zambrowian nastąpił po bardzo emocjonującym spotkaniu i pokonaniu przed własną publicznością innego spadkowicza – zespołu Huraganu Morąg. Zapraszamy na krótką relację z tego spotkania.
Olimpia grała do końca
Do tego spotkania piłkarze Olimpii Zambrów przystępowali w bardzo złej sytuacji w ligowej tabeli, ponieważ mogli już liczyć tylko na cud w walce o utrzymanie. Cudu jednak nie było i ostatecznie walka zakończyła się porażką Zambrowian. W spotkaniu przedostatniej kolejki piłkarze Olimpii podejmowali na własnym stadionie Huragan Morąg, który już dawno przypieczętował swój spadek do 4 ligi, nie oznaczało to jednak, że przyjechał do Zambrowa tylko na wycieczkę. W spotkanie dużo lepiej weszli goście, którzy wyszli na prowadzenie w 17 minucie po bramce Michała Balewskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie, mimo tego, że obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka klarownych sytuacji.
W przerwie meczu w szatni Olimpii musiało dojść do poważnych rozmów, ponieważ w drugą część meczu podopieczni Tomasza Kulhawika weszli całkiem odmienieni. Morążanie stawiali trudne warunki gry, a piłka po strzałach zawodników Olimpii wyjątkowo nie mogła znaleźć drogi do siatki rywali. Gdy do końca spotkania pozostało już niewiele ponad 15 minut gry, swoją dobrą dyspozycję w tym sezonie potwierdził Kamil Zalewski. Najpierw w 73 minucie doprowadził do wyrównania wyniku gry, a zaledwie 10 minuty później strzelił kolejną bramkę i wyprowadził Zambrowian na prowadzenie 2:1. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i to podopieczni trenera Kulhawika zdobyli trzy punkty. Niestety układ innych gier ułożył się w ten sposób, że Olimpia straciła już jakiekolwiek szanse na utrzymanie w lidze. Za tydzień odbędzie się ostatnia kolejka 3 ligi grupy 1 sezonu 2020/2021, w której Zambrowianie na własnym obiekcie pożegnają się z kibicami. Tym razem przeciwnikiem będzie KS Kutno a mecz zostanie rozegrany 19 czerwca o godzinie 15:00.
Na podsumowanie tego sezonu w wykonaniu Olimpii Zambrów przyjdzie jeszcze czas, ale na pewno był to słodko-gorzki rok zarówno dla piłkarzy oraz kibiców zespołu. Po tragicznej rundzie jesiennej trudno było włączyć się w walkę o utrzymanie, a jednak wiosna była bardzo dobra w wykonaniu Zambrowian. Dodatkowo zdobyli oni również Wojewódzki Puchar Polski, który jest bardzo prestiżowym trofeum. W klasyfikacji strzelców o zwycięstwo walczy jeszcze Kamil Zalewski, który w tym sezonie zdobył 26 bramek i traci tylko jedno oczko to Bartosza Giełażyna ze Znicza Biała Piska.
Olimpia Zambrów – Huragan Morąg 2:1 (73’, 83’ Kamil Zalewski – 17’ Michał Balewski)
Skład Olimpii: Jakub Bieliński – Bartosz Gołaszewski, Adam Radecki, Mateusz Maliszewski, Daniel Kraska, Bartosz Ciborowski, Marcin Paczkowski, Shun Shibata, Kacper Głowicki, Dominik Wasiak (84′ Adam Wyszomierski), Kamil Zalewski