Trudna walka Olimpii Zambrów o utrzymanie w 3 lidze

Olimpia Zambrow

W miniony weekend rozgrywki rundy wiosennej rozpoczęła 3 liga gr. 1, w której występuje zespół Olimpii Zambrów. Najbliższe tygodnie upłyną graczom Olimpii na walce o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej, choć początkowa sytuacja nie może napawać optymizmem. Na szczęście póki piłka w grze to wszystko jest możliwe, dlatego mocno wierzymy, że karta się odwróci i zespół zacznie regularnie punktować, co pozwoli wygrzebać mu się ze strefy spadkowej.

Punkt wyrwany faworytowi w końcówce spotkania

W pierwszym spotkaniu po zimowej przerwie Olimpia Zambrów udała się do Kolna, gdzie gościnnie swoje spotkanie rozgrywała drużyna Znicza Biała Piska. Zespół ten należy do ścisłej ligowej czołówki, dlatego jakakolwiek zdobycz punktowa byłaby sukcesem dla naszej drużyny. Zespół po emocjonującym meczu wyrwał w końcówce 1 punkt faworytowi i do Zambrowa wraca ze zdobyczą, która może natchnąć zespół to walki o utrzymanie w kolejkach, które zostały do końca rozgrywek. Mecz zakończył się remisem 1:1, a bramkę na wagę punktu w 80 minucie zdobył niezawodny Kamil Zalewski. To dopiero 12 punkt zdobyty w 19 kolejkach, a do bezpiecznej pozycji w tym momencie piłkarze z Zambrowa tracą aż 16 punktów, zajmując obecnie przedostatnie 17 miejsce.

Zespół Olimpii Zambrów wystąpił w składzie wyjściowym: Mateusz Taudul – Bartosz Gołaszewski, Marcin Paczkowski, Paweł Łydkowski, Przemysław Jastrzębski (kpt.), Bruno Garcia Roque, Patryk Malinowski, Kacper Głowicki, Rafał Kalinowski, Shun Shibata, Kamil Zalewski. Trenerem zespołu jest Tomasz Kulhawik.

Do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki, a następnie Olimpia będzie walczyła w grupie spadkowej o utrzymanie, gdzie rozegra dodatkowe 14 spotkań z bezpośrednimi rywalami w walce o trzymanie. Już w następną sobotę (20 marca) Olimpia Zambrów na własnym stadionie podejmie zespół rezerw Legii Warszawa, które w tym momencie są na 7 pozycji i aktywnie walczą o pozostanie w grupie mistrzowskiej.

Jak wyglądały przygotowania Olimpii Zambrów do wznowienia rozgrywek?

Piłkarze Olimpii Zambrów pod wodzą trenera Tomasza Kulhawika przygotowywali się do rozgrywek na własnych obiektach, rozgrywając dziesięć meczów kontrolnych. To bardzo ważny czas dla drużyny przed którą bardzo trudne wyzwanie, jakim będzie utrzymanie się w 3 lidze. Po rundzie jesiennej Olimpia Zambrów jest jednym z outsiderów, któremu bezpieczne lokaty odjechały już na kilkanaście punktów. W związku z tym, aktualnie każdy mecz jest na wagę złote i w każdym meczu piłkarze Olimpii muszą walczyć o jak najwyższa pulę, by stopniowo odrabiać straty i być może nawet powalczyć o pozostanie w grze na czwartym poziomie rozgrywkowym w przyszłym sezonie, czego oczywiście Olimpii i ludziom z nią związanym życzymy i mocno trzymamy kciuki za powodzenie tej misji.

Wyniki meczów kontrolnych przed wznowieniem rozgrywek:

  • Olimpia Zambrów – Mamry Giżycko 2:3
  • Jagiellonia Białystok drużyna juniorów CLJ – Olimpia Zambrów 0:4
  • Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 0:0
  • Ursus Warszawa – Olimpia Zambrów 0:2
  • Olimpia Zambrów – Makowianka Maków Mazowiecki 5:1
  • Olimpia Zambrów – Wigry Suwałki 0:3
  • Olimpia Zambrów – Podlasie Sokołów Podlaski 5:1
  • Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 2:0
  • Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 0:3
  • Olimpia Zambrów – ŁKS Łomża 1:2

Nowe twarze w drużynie Olimpii

W trakcie przygotowań do wznowienia rozgrywek 3 ligi gr. 1 w drużynie Olimpii Zambrów pojawili się nowi zawodnicy, którzy mają pomóc trenerowi Tomaszowi Kulhawikowi w utrzymaniu drużyny na tym szczeblu rozgrywek. Warto przyjrzeć się zawodnikom, którzy w ostatnich tygodniach zasilili szeregi zambrowskiego klubu. Pierwszym zawodnikiem, który dołączył do drużyny jest Mariusz Wierzbowski, który w poprzedniej rundzie reprezentował barwy Polonii Warszawa. 22-latek może występować na pozycji pomocnika. Kolejnym wzmocnieniem jest bramkarz Mateusz Taudul, który ostatnio występował w cypryjskim zespole AE Zakakíou, a swojej karierze miał również epizod w juniorach angielskiego Evertonu.

Paweł Łydkowski to trzeci racz, który dołączył do zespołu Tomasza Kulhawika. Rosły obrońca dołączył do Olimpii z zespołu KKS 1925 Kalisz, który występuje w 2 lidze. Rywalizację w linii pomocy podniósł również Daniel Kraska, którego ostatnim klubem był RKS Radomsko. Ostatnie dwa wzmocnienia to zagraniczni zawodnicy. W drużynie Olimpii od tej rundy występuje uniwersalny gracz Bruno García Roque, który dotychczas reprezentował barwy hiszpańskiego klubu Arucas CF. Ostatnim dotychczasowym wzmocnieniem jest Monir Adbeselam El Handi, który również przyjechał do Olimpii z hiszpańskiej ligi Tercera División. W wyjściowej jedenastce Olimpii Zambrów na pierwszy mecz ze Zniczem Biała Piska znalazło się aż trzech nowych zawodników: Mateusz Taudul, Paweł Łydowski oraz Bruno García Roque. Wszystkim nowym nabytkom zespołu życzymy powodzenia w walce o utrzymanie Olimpii Zambrów na szczeblu 3 ligi.