Wissa Szczuczyn rozpoczyna grę w 3 lidze grupie 1

Wissa Szczuczyn 3 Liga

Już w pierwszy weekend sierpnia swój sezon rozpoczną piłkarze Wissy Szczuczyn, którzy wywalczyli bezpośredni awans do 3 ligi. W zeszłym sezonie do ostatniej kolejki walczyli oni o awans do 3 ligi i pod koniec sezonu wyprzedzili Tura Bielsk Podlaski. Awans należy uznać za spory sukces zawodników z małej podlaskiej miejscowości, którzy w najbliższym sezonie będą mieli okazję rywalizować z bardziej uznanymi markami piłkarskimi.

Z kim zagrają w 3 lidze?

W sezonie 2021/2022 rywalizacja w 3 lidze grupie 1 będzie toczyła się pomiędzy 19 drużynami. Nieparzysta liczba zespołów w rozgrywkach sprawia, że w każdej kolejce jedna z drużyn będzie musiała pauzować. W 3 lidze, poza Wissą Szczuczyn, wystąpią również: Legia II Warszawa, Pilica Białobrzegi, Mamry Giżycko, Broń Radom, Pelikan Łowicz, ŁKS II Łódź, GKS Wikielec, Legionovia Legionowo, Unia Skierniewice, Polonia Warszawa, Błonianka Błonie, Jagiellonia II Białystok, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Ursus Warszawa, Sokół Aleksandrów Łódzki, KS Kutno, Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz Znicz Biała Piska.

Oznacza to, że Szczuczynianie będą mieli okazję do rywalizacji z rezerwami ekstraklasowych zespołów Legii, Jagiellonii oraz pierwszoligowego ŁKS-u Łódź. Ponadto w lidze zagra Polonia Warszawa z tytułem Mistrza Polski w historii, czy też Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który miał okazję grać w Ekstraklasie. Rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco i trzymamy kciuki za jak najlepsze występy Szczuczynian. Według nas Wissa powinna powalczyć o utrzymanie w rozgrywkach, z których spadną 4 najgorsze zespoły. Trenerem drużyny pozostał Marcin Gałązka. W pierwszej kolejce rywalem Wissy Szczuczyn będzie zespół KS Błonianka Błonie.

Jak przebiegały przygotowania?

Zawodnicy Wissy Szczuczyn przygotowania do rozgrywek 3 ligi rozpoczęli już 13 lipca, kiedy to spotkali się na pierwszym treningu.

Wissa przed sezonem rozegrała również kilka sparingów, poniżej ich lista:

  • Wissa – KS CK Troczyn 2:3 (bramki: Dojlida, Toczydłowski)
  • Wissa – MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 0:1
  • Wissa – Narew Ostrołęka 0:2
  • Wissa – ŁKS 1926 Łomża 2:1 (Szaraniec, Buzun)

Póki co jedynym wzmocnieniem przed sezonem jest przyjście Huberta Gostomskiego, czyli doświadczonego bramkarza, który ostatnie dwa lata spędził w Jagiellonii Białystok.

Spotkania towarzyskie nie napawają zbyt dużym optymizmem kibiców, jednak to tylko mecze kontrolne, a wszystko rozstrzygnie się na boiskach 3 ligi.