Wissa Szczuczyn nowym liderem 4 ligi!

Wissa Szczuczyn Lider

Kilka dni temu opisywaliśmy zwycięstwo Wissy Szczuczyn z Orłem Kolno. Mecz ten został rozegrany w przyspieszonym terminie, dlatego w miniony weekend obie drużyny odpoczywały, a Wissa przyglądała się temu, jak w Siemiatyczach spisze się dotychczasowy lider, czyli zespół Tura Bielsk Podlaski. Ponadto w minionej kolejce rozegrano również derbowe spotkanie pomiędzy Warmią Grajewo oraz ŁKS-em 1926 Łomża. Jak im poszło?

Wissa czekała i się doczekała

Na wieści z Siemiatycz niecierpliwie czekali piłkarze oraz kibice Wissy Szczuczyn, którzy sprawdzali jak radzi sobie Tur Bielsk Podlaski. Ten swoje spotkanie przegrał, dzięki czemu na pozycję lidera awansowała właśnie Wissa, która znajduje się na znakomitym miejscu w kontekście walki o awans do 3 ligi. Do końca rozgrywek pozostały już tylko 3 kolejki, a w kolejnym meczu, w środku tygodnia, Szczuczynianie w roli gospodarza zmierzą się z MOSP Białystok. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Tur Bielsk Podlaski zagra u siebie z Warmią Grajewo i spotkanie to również nie powinno należeć do najprostszych. Ostatni rywal Wissy, czyli Orzeł Kolno, zagra natomiast na wyjeździe z Sokołem 1946 Sokółka.

Warmia Grajewo lepsza w derbach

Mimo, że zarówno Warmia Grajewo oraz ŁKS 1926 Łomża w tym sezonie nie grają już o wyższe cele, to mecze pomiędzy tymi zespołami zawsze są bardzo pasjonujące i dostarczają kibicom wielu emocji. Waga tego spotkania była wyższa, ponieważ w przypadku zwycięstwa Grajewian zrównaliby się oni punktami z ŁKS-em i na 3 kolejki przed końcem rozgrywek obie drużyny walczyłyby dalej o zajęcie 4 miejsca w lidze. Pierwsza połowa jednak zdecydowanie lepiej skończyła się dla gości, którzy po bramce Mateusza Koca z 27 minuty wyszli na prowadzenie i utrzymali je do przerwy.

Po wznowieniu gry do głosu doszli zawodnicy Warmii Grajewo, a już w 51 minucie do wyrównania doprowadził Łukasz Domurat. Ten sam zawodnik wyprowadził Grajewian na prowadzenie po bramce w 86 minucie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Warmii 2:1 i obecnie obie drużyny mają w dorobku po 57 punktów na 3 kolejki przed końcem. Rywalizacja o 4 miejsce będzie pasjonująca, choć pewnie oba zespołu przed sezonem liczyły na to, że raczej będą wspólnie walczyły o awans do 3 ligi, a nie o zajęcie 4 miejsca w rozgrywkach Keeza 4 ligi. W następnej kolejce ŁKS Łomża podejmie na swoim obiekcie KS Michałowo i będzie faworytem tego meczu, a Warmia Grajewo, tak jak wspominaliśmy, uda się na wyjazd do Tura Bielsk Podlaski, który jest wiceliderem rozgrywek.