Wyniki niższych lig piłkarskich na Podlasiu

Wyniki Nizszych Lig Po Majowce

W długi majowy weekend swoje mecze rozgrywały również drużyny, które na co dzień występują w niższych klasach rozgrywek piłki nożnej w województwie Podlaskim. Oczywiście mamy tu na myśli przede wszystkim klasę okręgową oraz A klasę. W tej pierwszej występuje zespół KS Śniadowo, natomiast w A klasie możemy oglądać rywalizację między innymi GKS-u Stawiski, KOS 1984 Rutki oraz rezerw czwartoligowej Wissy Szczuczyn. Jak im poszło?

KS Śniadowo gromi Koronę Dobrzyniewo Duże

W ramach 25 kolejki klasy okręgowej KS Śniadowo podejmowało 2 maja na własnym obiekcie Koroną Dobrzyniewo Duże. Zdecydowanym faworytem meczu byli gospodarze, którzy zajmują miejsce w górnej połowie tabeli. Ich sobotni rywal jest trzeci od końca i wciąż walczy o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywek. Od początku meczu w roli faworyta doskonale odnaleźli się piłkarze KS Śniadowo, którzy urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki w ramach obchodów majówki. Mecz zakończył się wynikiem aż dla gospodarzy, a po dwie bramki strzelili Bialuk, Mleczek oraz G. Żebrowski. Jedno trafienie dołożył jeszcze Bargielski oraz jedno było samobójczym trafieniem zawodnika Korony. Po tym zwycięstwie KS Śniadowo zajmuje 4 miejsce w lidze z dorobkiem 38 punktów. W następnej kolejce zawodnicy ze Śniadowa udadzą się na wyjazd do Bielska Podlaskiego, gdzie ich przeciwnikiem będą rezerwy Tura.

Bolesna porażka GKS-u Stawiski. KOS 1984 i rezerwy Wissy na piątkę

W majowy weekend grali oczywiście również piłkarze A-klasy. W meczu na szczycie liderujący GKS Stawiski udał się na wyjazdowe spotkanie z Pasją Kleosin. W przypadku zwycięstwa zawodników ze Stawisk mogli oni osiągnąć już bardzo bezpieczną przewagę nad resztą stawki, a ewentualne strata punktów mogłaby obudzić jeszcze nadzieje na awans w pościgowym peletonie. Mecz zakończył się zwycięstwem Pasji i była to dopiero druga ligowa porażka GKS-u w tych rozgrywkach. Po tym meczu piłkarze ze Stawiska mają 37 punktów w 15 kolejkach, a ich przewaga nad Pasją  Kleosin stopniała do 7 punktów. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze 7 kolejek. W następnym meczu liderujący GKS Stawiski zagra u siebie z rezerwami Wissy Szczuczyn.

W bardzo dobrych nastrojach weekend spędzili piłkarze KOS 1984 Rutki, którzy na własnym boisku pokonali aż 5:2 Biebrzę Goniądz, która w ligowej tabeli była tuż za nimi. Po tym meczu KOS umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli i do drugiej Pasji Kleosin traci już tylko 2 punkty (z jednym meczem rozegranym mniej). W następnej kolejce piłkarze z Rutek udadzą się do Knyszyna na mecz z Jastrzębiem, który jest tuż za nimi w lidze. W równie dobrych nastrojach majówkowy weekend mogli przeżyć piłkarze rezerw Wissy, którzy w roli gospodarza pokonali 5:1 Grab Janówka. Po tym meczu piłkarze ze Szczuczyna zajmują 7 miejsce w lidze i maja 23 punkty.