Kolejna porażka GKS Stawiski. Wyniki niższych lig

Wyniki Nizszych Lig

W miniony weekend swoje mecze rozgrywały klasa okręgowa oraz A klasa w województwie podlaskim. Swoją drugą z rzędu, a trzecią w sezonie, porażkę zanotowali piłkarze GKS Stawiski, którzy są faworytem do wygrania 2 grupy A klasy. Ta porażka sprawia, że do końca sezonu będą musieli walczyć o awans. Tym razem przegrali oni z rezerwami Wissy Szczuczyn. Swoje mecze rozgrywały również zespołu KS Śniadowo oraz KOS 1984 Rutki. Jak im poszło?

Porażka KS Śniadowo

Swój mecz w lidze okręgowej przegrał zespół KS Śniadowo, który na wyjeździe przegrał 1:2 z rezerwami Tura Bielsk Podlaski. Piłkarze obu drużyn na bramki czekali bardzo długo. Dopiero w 75 minucie rezerwy Tura wyszły na prowadzenie, jednak już w 84 minucie do wyrównania doprowadził Adrian Mleczek z KS Śniadowo. Niestety ostatnie słowo ponownie należało do piłkarzy z Bielska Podlaskiego, którzy zwycięską bramkę strzelili dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Po tym wyniku KS Śniadowo spadło w lidze na 6 pozycję, jednak do czwartego Magnata Juchnowiec Kościelny traci tylko punkt. W najbliższa środą piłkarze ze Śniadowa będą nadrabiali zaległości z kwietnia i na własnym boisku podejmą zespół UM Rynki. Natomiast w kolejny weekend ich przeciwnikiem będzie Hetman Tykocin, a mecz ponownie zostanie rozegrany w Śniadowie.

GKS Stawiski gorszy od rezerw Wissy Szczuczyn

Liderujący w rozgrywkach A klasy grupy 2 piłkarze GKS Stawiski chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce z Pasją Kleosin. Niestety tym razem również z boiska zeszli bez punktów, a w pokonanym polu pozostawili ich zawodnicy rezerw Wissy Szczuczyn. Była to dopiero trzecia porażka piłkarzy ze Stawisk w tym sezonie. Po niej GKS wciąż prowadzi w lidze, jednak ich przewaga stopniała do 4 punktów i jednego meczu rozegranego mniej od Pasji Kleosin. Do końca rozgrywek zostało jeszcze 8 kolejek i wszystko się może zdarzyć. Rezerwy Wissy Szczuczyn po zwycięstwie 1:0 w wyjazdowym meczu w Stawiskach, awansowali na 6 miejsce w lidze z dorobkiem 26 punktów. W kolejnej kolejce GKS Stawiski podejmie u siebie rezerwy KS Wasilków, a rezerwy Wissy zagrają w roli gospodarza z Włókniarzem Białystok.

Wyjazdowy remis KOS 1984 Rutki

W tej kolejce doszło do meczu na szczycie, w którym KOS 1984 Rutki udał się na wyjazdowy mecz z Jastrzębiem Knyszym. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli goście z Rutek, którzy do przerwy prowadzili już 2:0 po bramkach Damiana Kotowskiego i Adriana Chrostowskiego. Niestety Jastrząb nie złożył broni i po przerwie doprowadził do wyrównania 2:2. Takim wynikiem również zakończył się ten mecz, a gospodarze kończyli go w 10tkę po czerwonej kartce w doliczonym czasie gry. Obecnie KOS 1984 Rutki zajmuje 3 miejsce w lidze z 29 punktami. W kolejnym meczu piłkarze z Rutek zagrają u siebie z Grabem Janówka.